Багато хто з Вас знає, що основний інтерес для моїх блогів представляють занедбані об’єкти, але транспортними системами я теж цікавлюся. Сьогодні я поєднаю ці дві тематики в одній публікації. Такий собі “2-в-1”.
Цієї осені мені вкотре вдалося побувати на території тролейбусного депо №2 у м. Дніпро. Зі мною було кілька друзів: Артем Костюк, Артем Блощинський, Денис Щербина. Особливий інтерес для нас становив «трупний ряд» цього депо.
Ми знали, що Денис нещодавно був співробітником цього підприємства, тому ми попросили його показати ці раритети.
Я розумію, що «трупний ряд» звучить не дуже сприятливо, але за фактом у цьому немає нічого лякаючого і зловісного – по суті це майданчик, на якому зберігаються списані машини, які чекають своєї черги на утилізацію і іноді виконують роль донорів для старих машин, які ще на ходу. Подібна практика існує майже у всіх транспортних підприємствах і не лише нашого міста, і в цьому немає нічого поганого.
Бодрячком виглядав збудований у 1992 році старенький ЗіУ-683Б (Б00) з бортовим №2011 – напевно тому, що його ще не списували з рахунків (*вважається експлуатованим). Сподіваюся, ця машина просто стояла у черзі на ремонт і на момент публікації вже слугує на вулицях нашого міста.
*Насправді – ця машина нічого спільного до “трупного ряду” не має – це лінійна машина, просто її там паркують (за словами Дениса).
Багато з цих машин представляють інтерес для фанатів транспорту, і деякі з екземплярів хотілося б бачити в музеї. На жаль, але транспортного музею у нас поки немає, а подібні «трупні ряди» при депо (для таких як я) є «музеєм просто неба» – тому ми дуже хотіли потрапити в цю частину депо, щоб детальніше розглянути старих залізних трудівників нашої транспортної інфраструктури.
(Тут у голові думка промайнула – може створити петицію про створення музею транспорту в місті Дніпро? Пишіть, що думаєте про це – чи реально взагалі таке для нашого міста?)
Найстаріший тролейбус у місті Дніпро виглядає ось так (Артем Костюк – дякую за підказку) – це ЗіУ-685В №2985, побудований у 1978 році (він навіть старший за мене) і списаний у 2018 році (машина відслужила 40 років).
До 2003 року ця машина працювала як пасажирський транспорт, а після його використовували як службову машину.
Я спитав Дениса, чому на території тролейбусного депо знаходяться “заготівлі” трамвайних колій? Виявляється (далі цитата Дениса) – “У депо збирають РШР (рейка – шпальна решітка). Привозять окремо шпали, рейки, збирають та везуть на місце ремонту вже одразу готову РШР“.
Думаю, це гарне рішення для оперативної заміни аварійних ділянок трамвайного полотна.
Занедбані об’єкти можуть викликати певний жаль, але пропоную вам подивитися на наступне фото (нижче). Ліворуч списаний тролейбус, який чекає утилізації. Праворуч новий сучасний низькопідлоговий тролейбус обладнаний за нормами МГН та оформлений у брендових кольорах міста.
Погодьтеся – нові машини неминуче витіснятимуть старі, тому що і городяни заслуговують на комфортну транспортну інфраструктуру, та й ремонтні цехи не можуть нескінченно «реанімувати» вироблені вузли на тролейбусах, що давно відслужили своє.
Ось такий у мене вийшов фотозвіт.
Якщо Вам недостатньо фотографій – ось посилання на відео ТРУПНИЙ РЯД / Тролейбусне депо №2 /Дніпро
Кому зручний формат Телеграм-каналу – ось посилання на мій канал – тут я публікую фотографії та деякі цікавості – тематика мого каналу “Міські дослідження та індустріальний туризм”.
Якщо Ви знайшли помилку (і бажаєте про неї повідомити мене) або обговорити мої публікації, це можна зробити в цьому чаті.
Хто хоче знати подробиці щодо конкретних екземплярів міського транспорту – раджу відвідати сайт – transphoto.org
Мої багодарності:
Денис Щербина – за те, що показав нам раритети.
Артем Костюк – за підтримку мого контенту.
Артем Блощинський – за компанію та 360 фоточки.