Раніше я писав про екскурсію до Інженерно-лабораторного корпусу Дніпровського метрополітену – нагадаю, що це був «день відкритих дверей», який організували представники Департаменту транспорту і транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради для ЗМІ та всіх охочих.
Кожен метрополітен – це комплексний інженерний об’єкт, який складається з низки об’єктів спеціальної інфраструктури, і кожен з цих об’єктів виконує свою важливу функцію, і всі вони в сукупності необхідні для злагодженого функціонування підземної залізниці.Одним із найважливіших елементів є депо, відвідування якого було заключною частиною нашої великої екскурсії того дня (25 січня 2020 року).
Спустившись на платформу станції «Вокзальна», за нами прибув спеціальний поїзд, що складається з 3-х вагонів, який без зупинки проїхав прямо в депо Дніпровського метрополітену Центрально-Заводської лінії.
Варто зазначити, що один з вагонів був музейним, усередині якого розмістили безліч фотографій, з детально описаною історією будівництва метрополітену.
Наш «екскурсійний» поїзд прибув до головного корпусу електродепо рухомого складу, де частково розташовується «Служба рухомих складів і капітальних ремонтів вагонів». Корпус складається з 3х секцій на 14 гейтів (місця для розміщення рухомого складу), в якому поїзди не тільки «ночують», а й обслуговуються.
Згідно з регламентом, тут проводиться поточне обслуговування рухомого складу, починаючи з технічного обслуговування «Першого об’єму», «Другого об’єму», «Третього», а й таких як ТР-1 і ТР-2, які з легкістю зрозумілі співробітникам метрополітену. Усі роботи документуються, перевіряються та інспектуються по кілька разів.
Рух поїздів, як і на звичайній залізниці, регулюється тими самими семафорами і світлофорами, знаками і правилами, адже після виходу поїздів на територію депо потяги розподіляються колійним розвитком на 14 гейтів депо. По центру депо розташовується поворотне коло, його з легкість можна рухати, тим самим змінюючи напрямок розміщеного на нього вагона метро.
Зазвичай, ремонт рухомого складу складається з 2х частин, перша частина – «обслуговування і дрібний ремонт» (ТР-1, ТР-2) і «капітальний» (ТР-3).
Що таке ТР-3? Це так званий «поточний ремонт 3», якраз для цього в депо метрополітену передбачений окремий ангар. Тут вагони рухомого складу розбирають повністю – кузов, електрика, колісні пари, тягові візки тощо. Загалом усе, що є у вагоні, – ремонтується, після ремонту все тестується і оглядається. Не забуваємо, звісно, і про комфорт – оновлюються сидіння, освітлення і все внутрішнє оздоблення.
На жаль, екскурсія проходила в дуже швидкому темпі (можливо, тому, що це – об’єкт режимний, і велика кількість людей на території могла заважати коректній і своєчасній роботі депо), тому більш детально оглянути все не вдалося.
Пропоную переглянути відеозвіт про цю екскурсію від мого друга – Den Weissman